Učenici trećeg razreda naše Gimnazije su u sredu, 27. maja 2026. godine, učestvovali na sadržajnom jednodnevnom studijskom putovanju u Novom Sadu, u organizaciji Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine.
Tokom posete, naši đaci su se upoznali sa univerzitetskim centrom, gde su profesori mađarskog govornog područja sa različitih fakulteta iz prve ruke pružili informacije o mogućnostima daljeg školovanja, specifičnostima fakulteta i uslovima za upis. U popodnevnim časovima, učenici su u pratnji studenata demonstratora (stipendista) posetili i Kolegijum Evropa, gde su kroz kratku prezentaciju stekli uvid u život i rad ovog studentskog doma i kolegijumskog sistema.







