Danas ponosno obeležavamo jedan od najznačajnijih datuma u svetskoj istoriji – 9. maj. Naša Gimnazija već tradicionalno, u kontinuitetu, učestvuje u ceremoniji polaganja venaca i odavanja počasti onima koji su položili živote za slobodu koju danas uživamo. 🇷🇸
Ove godine, našu školu su dostojanstveno predstavljali učenici odeljenja I-c, Miloš Filipović i Nevenka Uskoković, zajedno sa svojim odeljenskim starešinom, profesorom Dušanom Pavlovićem.
Kroz stihove koji večno žive, podsetili smo se žrtve i nesalomivog duha: Miloš je kazivao besmrtnu pesmu „Čekaj me” Konstantina Simonova, Nevenka nas je ganula recitacijom potresne „Krvave bajke” Desanke Maksimović.
Negovanjem kulture sećanja, učimo mlađe generacije vrednostima mira, slobode i antifašizma. Ponosni smo na naše učenike koji na ovako uzvišen način čuvaju dostojanstvo istorijskog nasleđa.

