🌼 Nedelja sećanja i zajedništva se obeležava od 4. maja do 8. maja ove godine u svima školama.
🌼 Kroz aktivnosti Nedelje sećanja i zajedništva učenici su pokazali kreativnost, empatiju i spremnost na saradnju.
🌼 Zajedno gradimo školu u kojoj se svi osećaju prihvaćeno, bezbedno i podržano!
👉 Aktivnosti koje smo sproveli tokom ove nedelje su:
* Katedra je vaša! Na časovima su učenici preuzeli ulogu profesora.
* U okviru Debatnog kluba, odrađena je tema „Vaspitanje i nasilje“.
* Školski pedagog je odradio radionicu sa učenicima na temu „„Od emocije do reakcije — kako da razumemo sebe i druge“.
Na ČOS-ovima su odrađene različite teme:
* „Kako nastaje nasilje“,
* „Granica između šale i povrede“,
* „Sajber nasilje i digitalna odgovornost“,
* „Ko sam ja onlajn, a ko oflajn“,
* „Uloga posmatrača – pasivnost ili hrabrost?“
Učenici su zajedno sa profesorima uređivali školsko dvorište i hodnike.
Održan je školski turnir u basketu i šahu.












