Események

A tanulmányi kirándulás keretében a 2.1, 2.3 és 2.4 osztály tanulói meglátogatták a budapesti „Szerb Koszorú” Szerb Kulturális Egyesület központját. A látogatás kizárólag oktatási jellegű volt, célja pedig az volt, hogy a diákok megismerjék a magyarországi szerbek gazdag kultúráját és hagyományait.

A tanulókat és osztályfőnökeiket Zorica Jurković Ember, a kulturális egyesület igazgatónője köszöntötte, míg az intézmény megalakulásáról, munkájáról, valamint a megvalósított és tervezett projektekről Mitar Mirko Krkeljić, a „Szerb Koszorú” Szerb Kulturális Központ kulturális munkatársa tartott ismertetőt. Kiemelte, hogy azokban az országokban, ahol számos nemzetiség él szórványban – mint Magyarországon is –, rendkívül fontos szerepet töltenek be a kultúrával foglalkozó intézmények. A kulturális központok alapvető feladata az emberek összefogása, valamint a kulturális örökség, a hagyományok, a nyelv és a vallás megőrzése.

Az egyesület elsődleges feladata olyan kulturális rendezvények szervezése, amelyek elősegítik a szerb nyelv, irodalom, festészet, zene, folklór és népszokások népszerűsítését. Az egyik legfontosabb cél továbbá a fiatalok ösztönzése arra, hogy aktívan részt vegyenek az SZKMC tevékenységeiben. Emellett fontos törekvés, hogy a központ helyiségei a fiatalok találkozóhelyévé váljanak, és kialakuljon számukra egy „szerb oázis”, ahol otthon érezhetik magukat.